Ekologická likvidace

EKOLOGICKÁ LIKVIDACE

Jak naložit s vyřazenými elektrospotřebiči?

Pokud Váš elektrospotřebič již dosloužil, není nic jednoduššího, než ho odevzdat na recyklaci REMA Systému.
Nevíte kam s ním? Můžete jej odevzdat v naší provozovně, která je smluvně zapojena do projektu o využití prodejního místa pro účely zpětného odběru elektrozařízení.

Co jsou elektrospotřebiče?

Mezi elektrospotřebiče se řadí všechna zařízení, která fungují na elektrický proud nebo na baterky. REMA Systém se specializuje především na výpočetní techniku a lékařské přístroje.

Do těchto skupin patří například tyto elektrospotřebiče:

IT a telekomunikační zařízení – počítač, myš, klávesnice, tiskárna, mobil, kalkulačka, GPS, webová kamera, CD mechanika, grafická karta apod., Lékařské přístroje – teploměr, tlakoměr, kartáček na zuby…

Kompletní seznam elektrozařízení, kterých se týká zpětný odběr naleznete v příloze č. 1 k vyhlášce č. 352/2005 Sb., kterou si můžete stáhnout zde.

Jak se označuje elektrospotřebič?

Rozpoznat, jestli se jedná o elektrospotřebič Vám napomůže také symbol přeškrtnuté popelničky. Tento symbol vyjadřuje, že elektrozařízení nesmějí končit v popelnici, ale mají být sbírána odděleně.

Co je recyklační poplatek?

Recyklační poplatek, který platíte při nákupu nového elektrospotřebiče, připočítávají od srpna 2005 výrobci a dovozci k ceně všech nových elektrospotřebičů. Tento poplatek, se liší pro jednotlivé typy elektrospotřebičů a je odváděn do tzv. kolektivních systémů. Poplatky vybrané kolektivním systémem slouží k financování sběru, svozu a recyklace vysloužilých elektrospotřebičů.

Co se stane se spotřebiči, které odevzdáte na recyklaci?

Spotřebiče, které odevzdáte na naší provozovně smluvně zapojené do REMA Systému, budou odvezeny na zpracování do specializovaných společností, které jsou partnery REMA Systému. Některé z těchto společností jsou takzvané chráněné dílny zaměstnávající spoluobčany se sníženou pracovní schopností.V těchto dílnách jsou z elektrozařízení nejprve odděleny části, které si vyžadují speciální nakládání. Může se jednat o nebezpečné složky nebo naopak o hodnotné součásti, které jsou pak zpracovávány odděleně. Zbylá zařízení jsou na speciální lince nejprve rozdrcena na drobné části a ty jsou s využitím fyzikálních zákonů tříděny na jednotlivé materiály. Tato metoda umožňuje získat ze starých spotřebičů různé materiály, které mohou opět využity při zpracování nových výrobků. Ta část, kterou není možné využít materiálově je odvezena do spalovny, kde je využito teplo získané jejich spálením.

Informace o plánované nedostupnosti internetové konektivity v síti SpolNet 17.1.2025Termín: 17.1.2025 07:00 - 07:15

Vážený zákazníku,

dovolujeme si Vás informovat o nedostupnosti námi poskytovaných služeb:

Lokalita: síť SpolNet

Předpokládaná délka přerušení: 10minut

Důvod: práce v síti dodavatele.

Služby se po skončení přerušení automaticky obnoví. Pokud by Vaše připojení nebylo funkční, nejdříve prosím restartujte koncové zařízení (přijímací jednotku, wi-fi router/modem) odpojením z napájení alespoň na 15 sekund.

V případě, že bude problém i po restartu přetrvávat, kontaktujte naši podporu na podpora@popeservis.cz, telefonicky na 222 559 555 nebo 777 777 050.

Děkujeme za pochopení.